Nasza inicjatywa: Izba Pamięci komunikacji miejskiej w Rzeszowie

Nasza inicjatywa: Izba Pamięci komunikacji miejskiej w Rzeszowie

16 sierpnia 2018 Wyłącz przez Dominik Bąk

Szanowni Państwo Darczyńcy,

Szanowni Koledzy Miłośnicy Transportu Publicznego

i wszyscy inni dobrzy ludzie!

Podkarpackie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji (zarejestrowane w styczniu 2018r. w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie – posiadająca numer KRS 0000712205) podjęło się, jakże ważnego z punktu historii zadania, utworzenia Izby Pamięci Komunikacji Miejskiej w Rzeszowie.

Szanowni Państwo!

Rok 2018 dla miasta Rzeszowa to znaczący etap wymiany taboru autobusowego na nowoczesne autobusy. Wiele starszych pojazdów czeka nieunikniona kasacja. Chcemy zachować tę część historii transportu miejskiego w Rzeszowie. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o.o. w Rzeszowie zechciało udostępnić nam nieodpłatnie wiele elementów wycofywanych autobusów. Dla zachowania cząstki historii rzeszowskiej komunikacji, jako miłośnicy komunikacji, realizujemy ważne zadanie.

Izba Pamięci Komunikacji Miejskiej powstaje w wydzierżawionym, płatnym pomieszczeniu Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie przy ul. Milocińskiej. Pomieszczenie wymaga kapitalnego remontu, począwszy od wykonania instalacji elektrycznej i wodnej, poprzez renowację ścian, sufitu, wymianę okien, wyrównanie podłogi, poprzez zakup gablot i ramek czy mebli do montażu drzwi i innych zabezpieczeń.

Niestety, pomimo, że mamy wielką motywację, nie posiadamy znaczących funduszy. Chcemy pozyskać sponsorów i darczyńców, ale wszyscy dobrze wiemy, że i z tym bywa różnie. Wiele prac zrobimy własnymi rękoma, na pewno każdy z członków Stowarzyszenia dołoży też „parę groszy”. Ale to ciągle niewiele…

Dlatego zwracamy się do Was darczyńców o pomoc. Nie oczekujemy realizacji założonego celu, jednakże jest to nasze marzenie, którego realizacja przyspieszyłaby prace.

Liczy się każda złotówka – dosłownie.

Wpłaty dokonasz tutaj: https://zrzutka.pl/ugdmbk

Jeżeli chcesz pomóc a nie możesz dokonać wpłaty, może zechciałbyś pomóc nam przekazując materiały budowlane itp.?

Za każdą wpłatę (pomoc) już dziś dziękujemy!

Szczegóły i zdjęcia pomieczenia na www.psmk.rzeszow.pl i na naszym Facebooku https://www.facebook.com/Podkarpackie-Stowarzyszenie-Mi%C5%…

Trzymajcie się!

Dominik Bąk

Prezes Zarządu

Podkarpackie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji

Tel. 888 311 168 lub e-mail kontakt@psmk.rzeszow.pl