Dzień z blinkee.city [fotorelacja]

Dzień z blinkee.city [fotorelacja]

15 sierpnia 2018 Wyłącz przez Grzegorz Chruścicki

Testowanie miejskich skuterów blinkee.city

 

15 sierpnia br. członkowie Podkarpackiego Stowarzyszenia Miłośników Komunikacji miło spędzili popołudnie, testując i promując usługi Rzeszowskiego Roweru Miejskiego blinkee.city.

Dzięki uprzejmości firmy blinkee.city – pierwsza sieć skuterów elektrycznych w Polsce przetestowaliśmy w pierwszej kolejności skuter elektryczny, którym objechaliśmy najciekawsze miejsca Rzeszowa.

 

Czym jest skuter miejski blinkee.city?

 

Elektryczny skuter osiąga prędkość 50 km/h, a jego zasięg wynosi do 90 km. Korzystanie z tego rodzaju transportu jest tańsze niż eksploatacja własnego samochodu i porównywalne z kosztami komunikacji miejskiej. Skuter wypożycza się na minuty – koszt jednej to 59 groszy. Licznik przestaje nabijać czas po stu minutach – dziennie nie zapłaci się więcej niż 69 zł. Postój skutera kosztuje 9 groszy za minutę. Studenci i seniorzy mogą liczyć na 15 proc. zniżkę.

 

Trasa przejazdu


Swoją wycieczkę zaczęliśmy z miasteczka ruchu drogowego przy ul. Sondeja. Następnie ulicami ks. Jałowego, Cieplińskiego i Lisa-Kuli dojechaliśmy na Plac Śreniawitów pod Sąd Okręgowy, znajdujący się w pięknym zamku. W czasie II Wojny Światowej w ówczesnym zamku znajdowało się m.in. więzienie dla polskich żołnierzy i partyzantów.

Po prelekcji przejechaliśmy pod Halę Podpromie, jedną z największych obiektów użyteczności sportowo-rekreacyjnej w Rzeszowie i na Podkarpaciu. Hala pomieści około 4500 kibiców.

Kolejnym przystankiem był Park Papieski, powstały w miejscu rzeszowskich błoni, na których w 1991 roku z wiernymi spotkał się Papież Jan Paweł II. Miejsce to obecnie poza wydźwiękiem kulturalnym pełni rolę pięknego parku, w którym spotkamy urocze fontanny, pełnię zieleni i doświadczymy spokoju.

Następnie udaliśmy się pod Stadion Miejski „Stal”. Na płycie stadionu mecze rozgrywają zarówno Stal Rzeszów jak i Resovia Rzeszów. Zaś w sezonie letnim doświadczymy tutaj także emocji żużlowych, bowiem jest tu także tor żużlowy. Emocji i wspaniałych wrażeń nie było końca.

Dalej przejechaliśmy na teren Rezerwatu Przyrody Lisia Góra, gdzie nad rzeką Wisłok, w otoczeniu pięknego krajobrazu mogliśmy zaprezentować markę blinkee.city wszystkim zainteresowanym oraz transmitować na żywo na naszym fanpage.

Po kilkudziesięciu minutach przerwy udaliśmy się do centrum na rzeszowski Rynek. Spotkaliśmy tu fantastycznych ludzi, którzy z zaciekawieniem mogli zapoznać się ze skuterem elektrycznym blinkee.city.

Po prezentacji wszystkich usług Rzeszowskiego Roweru Miejskiego blinkee.city udaliśmy się w dogę powrotną pod miasteczko ruchu drogowego na ul. Sondeja, gdzie przetestowaliśmy także rower i rower wspomagany elektrycznie. 

 

Recenzja


Musimy przyznać, że każda z tych usług przynosi same pozytywy. Poza doskonałym urozmaiceniem podróży po mieście, wspólnie możemy walczyć, z ograniczeniem emisji spalin w naszym mieście. Dlatego pełni optymizmu POLECAMY usługi blinkee.city


Dziękujemy jednocześnie firmie blinkee.city za możliwość przetestowania Waszych usług!

 

     

fot. Paula Rzońca, Grzegorz Chruścicki